רפואת יחסים

רפואת יחסים כוללת את התהליך הבא

אבחון

(פרטני, זוגי או מערכתי)​

ייעוץ וליווי

בניית תכנית מותאמת

לשיפור ביחסים / יצירת הסכם גישור

הדרך לריפוי יחסים מתחילה באבחון. האבחון כולל שיחה ראשונית שבה נברר לעומק את מצב היחסים ואת התהליך המתאים. לא כל משבר ביחסים צריך להסתיים בפרידה וב"שבירת כלים". יש הרבה מאוד דרכים לצאת ממצב שנראה לכאורה כמבוי סתום, לדרך מחודשת שמחזירה למסלול יחסים שהתערערו. פגישת האבחון יכולה להיות פרטנית, זוגית או מרובת משתתפים, בהתאם לצורך ולמקרה.

ייעוץ וליווי מתייחס לתהליך שבו נגדיר ביחד את נקודות המחלוקת העיקריות, את היעדים ואת השיטה שבה נעבוד. תכניות הליווי נבנות בשיטת "טיילור מייד" – כלומר, בהתאמה ספציפית למקרה. תכניות הליווי עשויות לכלול פגישות נפרדות, פגישות זוגיות/משפחתיות/צוותיות או פגישות מרובות משתתפים. במידת הצורך ומותנה בהסכמת הלקוח, נסתייע באנשי מקצוע מומחים נוספים (אקטוארים, פסיכולוגים, עו"ד או כל איש מקצוע רלוונטי למקרה).

סדנאות וקורסים

סדנת חיים מגושרים

אם אתם מרגישים שמיומנויות וכלים לפתרון קונפליקטים יכולים לשפר את היכולת שלכם לנהל תקשורת טובה ולמקסם הישגים במגוון תחומי חיים – הסדנה הזאת היא בשבילכם!

הסדנה עוסקת במיומנויות גישור ומו"מ הרלוונטיים לארבעה תחומי חיים מרכזיים: משפחה, זוגיות, עבודה וצרכנות.

הסדנה בת 4 מפגשים בני 3 שעות (12 שעות אקדמיות) ומיועדת לאנשים השואפים לשפר את יכולתם להתמודד עם קונפליקטים ולשפר את יכולות השת"פ שלהם במגוון תחומי חיים.

קורס מיומנויות גישור ומו"מ בארגונים

מנהלים בארגונים מציפים את סוגיית הקונפליקטים במרחב העבודה כאחד מהקשיים המשמעותיים ביותר אשר פוגעים באפקטיביות הארגונית, גוזלים זמן עבודה, מפרים את ההרמוניה במשרד ויוצרים תסכול בקרב חברי צוות.
אבל בעיני התסכול הזה הוא לא גזירת גורל, כי עם קצת הכוונה וידע אפשר להפוך גם את המרחב הארגוני לנעים ופרודוקטיבי.
יש ארגונים שכבר מבינים את זה.
קורס מיומנויות גישור ומו"מ לארגונים מיועד במיוחד לשם כך.

8 מפגשים במסגרתם נלמדים יסודות הגישור והמו"מ, פרקטיקות מובילות ליצירת שיתופי פעולה, לשיפור היחסים במקום העבודה, שכלול מיומנויות הקשבה, הסברה וכישורי פתרון קונפליקטים בהתאמה למרחב הארגוני.

קורס הורות מגשרת

קורס הורות מגשרת מתקיים בשני ערוצים:
האחד, מיועד לאנשי מקצוע – מנחים, מדריכי/ות הורים, מטפלים/ות ומגשרים/ות המעוניינים להרחיב את סל הכלים שלהם ולצרף לרזומה שלהם הכשרה המשלבת כלים ומיומנויות של גישור המותאמים לסביבה הביתית-משפחתית.
השני, מיועד להורים המעוניינים לשפר את היכולת שלהם להתמודד עם קונפליקטים במשפחה ולהעשיר את סל הכלים ההורי שלהם במיומנויות גישור ומו"מ מקצועיות.

הקורס כולל 6 מפגשים. במסגרתם נלמד להתגבר על קונפליקטים באמצעות שיטות, מיומנויות וכישורי גישור הרלוונטיים לסביבה המשפחתית -ביתית. נעסוק במיומנויות תקשורת מתקדמות עם הילדים ולשימוש של הילדים עם האחים ובני הבית. נלמד מודלי הוגנות מתאימים ואת הדרך לפיתוח שיח דיאלוגי בסביבה הביתית. נעסוק בשאלה כיצד מתמודדים עם עולמם הדיגיטלי-חברתי של הילדים ונדבר על זוגיות בתא המשפחתי.